Donald Tusk wygłosił przemówienie podczas kongresu programowego PO. Jego słowa dotyczyły krytyki rządu w kontekście działań wobec Ukrainy, która została dotknięta wojną. Do wystąpienia byłego premiera odniósł się europoseł PiS prof. Ryszard Legutko.

— Szef Europejskiej Partii Ludowej i były premier RP Donald Tusk ma za uszami całkiem sporo, jeśli chodzi o proputinizm — powiedział prof. Ryszard Legutko komentując konkgres programowy PO „Bezpieczna Polska”.

Były szef RE mówił o uchodźcach i zaznaczył, że „odruch solidarności Polaków wszyscy podziwiają na całym świecie”. Tusk nie omieszkał skrytykować polskiego rządu mówiąc:

— Świat oniemiał, jak zobaczył, na co stać polski naród. Ale polski naród oniemiał, gdy zobaczył, na czym polega kompletna nieobecność i niemota polskiego rządu, jeśli chodzi o te kwestie. Mieli naprawdę ponad 100 dni od wyraźnego sygnału, że będzie inwazja i wiedzieli bardzo dokładnie, że pierwszym, bezpośrednio dotykającym Polskę efektem tej inwazji będą setki tysięcy uchodźców. I przez te 100 dni nie zrobili naprawdę nic — podkreślił były premier.

Tymczasem Ryszard Legutko wyjaśnił, że żaden rząd nie mógł przewidzieć, że Rosja zaatakuje Ukrainę.

— Przewidywano jedyne możliwe scenariusze i daty. Dlatego to, co mówi Tusk nie ma związku ze stanem faktycznym. Mamy do czynienia z kolejną eksplozją jadu i kłamstwa. Trudno jest znaleźć człowieka, który równie wrednie mógłby się zachować w tak trudnym czasie. Tusk tak strasznie judzi i kłamie, że staje się to groteskowe — dodał europoseł PiS, który zauważa, że najgorzej w tym wszystkim wypadł rząd Niemiec.

— Słusznie, bo to byli najwierniejsi przyjaciele Putina. Wszyscy o tym wiedzą, być może z wyjątkiem urzędników unijnych urzędników, którzy żyją w swoim świecie. Również szef Europejskiej Partii Ludowej i były premier RP Donald Tusk ma za uszami całkiem sporo, jeśli chodzi o proputinizm. To jest taktyka, że złodziej krzyczy łapać złodzieja — zakończył polityk.

Zobacz również: Korwin-Mikke ma pomysł na wsparcie Ukrainy. Będzie pozywał do sądu

Zobacz również: Korwin-Mikke wyjaśnił, dlaczego nazywa Putina „Jego Ekscelencją”

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 1 378 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj