Strona główna Europa Prezydent Słowenii po polsku do Andrzeja Dudy i Polaków: „Jestem pełen podziwu”

Prezydent Słowenii po polsku do Andrzeja Dudy i Polaków: „Jestem pełen podziwu”

3 min czytania
0
3
2,696
Prezydent Słowenii

Polska jest coraz bardziej podziwiana i doceniana za swoje wysiłki za granicą. Nasi sąsiedzi, obserwując naszą roztropność i współpracę, nie mogą nie pozostawić komentarza uznania. Prezydent Słowenii Borut Pahor również zwrócił się do Polaków w specjalnym nagraniu.

Prezydent Słowenii powiedział, że wyraża podziw dla naszej determinacji, odwagi i nadziei. Podczas swojego wystąpienia dodał, że jest pod wrażeniem tego, jak nasz kraj radzi sobie w obliczu epidemii koronawirusa.

— Szanowny Panie Prezydencie, drogi Andrzeju Dudo, drodzy polscy Przyjaciele — rozpoczął w uroczystym tonie prezydent Słowenii.

— Jako prezydent Republiki Słowenii, w imieniu wszystkich Słoweńców, składam Państwu wyraz naszej solidarności we wspólnej walce przeciwko koronawirusowi. Jestem pełen podziwu dla Polaków, którzy w tych ciężkich czasach pokazują determinację, odwagę i nadzieję. Słowenia czuje Państwa smutek i serdecznie cieszy się z Państwa sukcesów. Zjednoczeni z innymi narodami i państwami europejskimi zwyciężymy! Jeszcze wszystko będzie dobrze — powiedział Borut Pahor.

źródło: fronda.pl

Reakcja
15
Przeczytaj również:  Aktor grający proboszcza w serialu "Plebania" zaatakował Andrzeja Dudę. "Chamstwo"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Europa

Sprawdź również

Niemcy zaczęli ostro popijać w czasie epidemii. Zaskakujący sondaż

Podczas epidemii koronawirusa zmieniło się wiele okoliczności i warunków życia. Sondaż prz…