Od kilku dni potężna burza śnieżna paraliżuje wschodnią część Stanów Zjednoczonych. Służby zarejestrowały co najmniej 50 ofiar śmiertelnych. Dziewięć amerykańskich stanów zmaga się z grubą warstwą śniegu i skrajnie niskimi temperaturami spadającymi nawet do -45 stopni C.

W najtrudniejszym położeniu jest miasto Buffalo w stanie Nowy Jork, gdzie zanotowano 25 zgonów z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Chodzi o stany: Vermont, Ohio, Missouri, Wisconsin, Kansas i Kolorado.

W wielu miejscowościach, które są oddalone od głównych szlaków komunikacyjnych, zabrakło zapasów paliwa i opału. W stanach takich, jak New Hampshire, Nowy Jork i New Jersey miały miejsce liczne podtopienia z powodu sztormów.

Aktualnie ostrzeżenia pogodowe dotyczą w USA około 9 mln osób.

Bez prądu pozostają setki tysięcy ludzi. Szczególnych problemów doświadczają mieszkańcy kanadyjskich prowincji Ontario i Quebec.

W innych prowincjach zostały wydane ostrzeżenia o silnym wietrze oraz bardzo intensywnych opadach śniegu. Służby meteorologiczne uspokajają, że sytuacja w ciągu kilku kolejnych dni powinna się poprawić. Aktualnie zalecają jednak ostrożność i apelują, by mieszkańcy nie opuszczali swoich domów bez pilnego powodu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polacy zażywają za dużo leków? Lekarze alarmują

źródło: polskaracja.pl / Twitter

(Visited 162 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj