Greta Thunberg robi się coraz bardziej popularna. Młoda aktywistka może teraz poszczycić się własnym żukiem. Mowa o Nelloptodes gretaektóry należy do rodziny żuków Philiidae. Jest przy przy tym najmniejszym insektem na ziemi, ponieważ nie ma nawet milimetra długości. Czułki tego żuka przypominają charakterystyczne warkocze nastolatki.

Dr Michael Darby z Muzem Historii Naturalnej w Londynie wybrał to imię, ponieważ jest pełen uznania dla działalności dla aktywistki. Poprzez taki gest naukowiec chciał docenić jej wyjątkowy wkład w uświadamianie ludzi o zmianach klimatycznych. Greta Thunberg została w ten sposób bardzo wyróżniona.

— Istnieją setki ekscytujących nowych gatunków gotowych do odkrycia na całym świecie. Również w ogromnych kolekcjach Muzeum Historii Naturalnej — tłumaczył w rozmowie ze Sky News Dr Max Barclay, współpracownik dr Darby.

— Nazwa tego chrząszcza jest szczególnie wzruszająca, ponieważ jest prawdopodobne, że z powodu utraty różnorodności biologicznej nieodkryte gatunki giną przez cały czas, zanim naukowcy nawet je nazwą. Należy nazwać jedno z najnowszych odkryć imieniem kogoś, kto tak ciężko pracował, aby bronić świat przyrody i chronić wrażliwe gatunki — mówił naukowiec.

Żuk został odnaleziony w próbkach ziemi i liści w Nairobi w 1960 roku. Dr Darby odkrył go w trakcie pracy nad „Spirit Collection”.

źródło: antyradio.pl

(Visited 58 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Ostaszewska: Mity o tym, że potrzebujemy mięsa, dawno temu zostały obalone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here