Joe Biden jest przekonany o swoim wyborczym zwycięstwie i ogłasza to przy każdej możliwej okazji. — W bitwie o duszę Ameryki wygrała demokracja — powiedział amerykański prezydent elekt.

W jego przemówieniu nie brakowało wzniosłych i radosnych słów chwalących demokrację. — Kolejny raz w Stanach Zjednoczonych zwyciężyły praworządność, nasza konstytucja i wola ludzi. Nasza demokracja była naciskana, testowana i zagrożona. Okazała się odporna, prawdziwa i silna — stwierdził Biden podczas przemówienia w Wilmington.

— Ogień demokracji zapalono w tym kraju dawno temu. I wiemy, że nic — nawet pandemia czy nadużycia władzy — nie mogą go ugasić — dodał Joe Biden.

Zobacz również: Koronawirus. Gowin podał termin poluzowania obostrzeń

Polityk stwierdził, że jego „wygrana jest jasna” i ocenił, że nie ma żadnych podstaw, by podważać wyniki wyborów. Biden jest zachwycony rekordową liczbą głosujących Amerykanów i zapewnił, że sam będzie przywódcą ich „wszystkich”.

— Czas przewrócić stronę czas na zjednoczenie i uleczenie — mówił.

Poniedziałkowe głosowanie Kolegium Elektorów potwierdziło rezultaty głosowania z 3 listopada i oficjalnie wybrało Bidena na 46. prezydenta USA. Donald Trump wciąż nie może pogodzić się z przegraną i nie uznaje zwycięstwa swojego rywala, twierdząc, że w wyborach doszło do wielkich fałszerstw.

źródło: telewizjarepublika.pl

(Visited 197 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Surowe kary w Rosji. Putin podpisał ustawę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj