Greta Thunberg ogłosiła, że po rocznej przerwie wraca do szkoły.

— Moja przerwa od szkoły dobiegła końca. Wspaniale jest znowu do niej wrócić — napisała szwedzka aktywistka.

Nastolatka nie chodziła do szkoły od czasu, gdy ukończyła nauczanie podstawowe. W odróżnieniu od polskich uczniów mogła przerwać edukację już w wieku 16 lat.

Pół roku po ukończeniu 16 roku życia, Greta Thunberg podzieliła się w mediach społecznościowych zdjęciem z zakończenia nauki w szkole podstawowej.

— Wczoraj był dla mnie ostatni dzień szkoły podstawowej. Dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom Kringlaskolan w Södertälje! Chciałbym, aby każde dziecko miało możliwość uczęszczania do szkoły tak dobrej, jak moja. Będę tęsknić za wami wszystkimi — napisała dawniej na Instagramie.

Okazuje się, że w Szwecji szkoła ponadgimnazjalna wcale nie jest obowiązkowa. Greta zakończyła więc naukę i nie musiała robić nic dalej ze względu na przepisy oświatowe.

— W Szwecji dzieci zwykle uczęszczają do szkoły obowiązkowej do semestru wiosennego w roku, w którym kończą 16 lat. Potem jest szkoła ponadgimnazjalna, która nie jest już obowiązkowa — oznajmiła w grudniu ub.r. polsatnews.pl Gabriela Galvez Flores ze Szweckiej Agencji ds. Oświaty.

Zobacz również: Danuta Wałęsa do męża: „Wróciłeś wreszcie. Do roboty się bierz!”

Szwedzka aktywistka po roku niechodzenia do szkoły postanowiła jednak do niej wrócić, a swoją decyzję ogłosiła na Twitterze. Ponadto opublikowała zdjęcie na rowerze i z plecakiem.

źródło: Polsat News

(Visited 1 004 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Chciał rozjechać policjantów podczas Strajku Kobiet. Nie pójdzie siedzieć, bo... Tak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here