Greta Thunberg udzieliła wywiadu portalowi „New Scientist, w którym doradziła, jak należy walczyć z pandemią koronawirusa. Młoda aktywistka jest zdania, że walkę z tym zdrowotnym zagrożeniem należy połączyć z walką o klimat jednocześnie.

Greta Thunberg jeszcze w połowie marca przyznała, że prawdopodobnie zaraziła się koronawirusem. Podejrzewa, że jej ojciec również przechodził Covid-19. Z tego względu postanowiła zabrać głos w sprawie pandemii. Młoda aktywistka jest zdania, że do całej sprawy trzeba podejść holistycznie i uwzględnić wiele aspektów.

— Po pierwsze nie uważam, żebyśmy mogli porównywać oba kryzysy. Trzeba je oddzielić i traktować tak samo. Oba wymagają reakcji. Pandemia koronawirusa pokazuje, że nie wszystko jest zrównoważone. Jeśli jeden wirus może zniszczyć całą ekonomię, w zaledwie kilka tygodni to znak, że nasze społeczeństwo nie jest do końca odporne — podkreśliła szwedzka aktywistka.

Nastolatka dodała, że gdy wybuchła pandemia, społeczeństwo miało szansę na przewartościowanie i zmianę swoich zachowań w krótkim czasie.

— Tak długo, jak jesteśmy solidarni, możemy przejść przez każdy kryzys — mówiła dziewczyna.

Thunberg jest zdania, że należy zmienić swoje zachowanie, podejście do kryzysu. Podkreśliła, że nie pierwszy raz mówi o tym, lecz jeśli nie zaczniemy traktować kryzysu jako kryzysu, to niczego nie będziemy w stanie rozwiązać.

 

źródło: o2.pl

(Visited 691 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj