Strona główna Świat Greta Thunberg udzieliła wywiadu. Radzi w nim, jak pokonać koronawirusa

Greta Thunberg udzieliła wywiadu. Radzi w nim, jak pokonać koronawirusa

2 min read
0
1
2,763
Greta Thunberg

Greta Thunberg udzieliła wywiadu portalowi „New Scientist, w którym doradziła, jak należy walczyć z pandemią koronawirusa. Młoda aktywistka jest zdania, że walkę z tym zdrowotnym zagrożeniem należy połączyć z walką o klimat jednocześnie.

Greta Thunberg jeszcze w połowie marca przyznała, że prawdopodobnie zaraziła się koronawirusem. Podejrzewa, że jej ojciec również przechodził Covid-19. Z tego względu postanowiła zabrać głos w sprawie pandemii. Młoda aktywistka jest zdania, że do całej sprawy trzeba podejść holistycznie i uwzględnić wiele aspektów.

— Po pierwsze nie uważam, żebyśmy mogli porównywać oba kryzysy. Trzeba je oddzielić i traktować tak samo. Oba wymagają reakcji. Pandemia koronawirusa pokazuje, że nie wszystko jest zrównoważone. Jeśli jeden wirus może zniszczyć całą ekonomię, w zaledwie kilka tygodni to znak, że nasze społeczeństwo nie jest do końca odporne — podkreśliła szwedzka aktywistka.

Nastolatka dodała, że gdy wybuchła pandemia, społeczeństwo miało szansę na przewartościowanie i zmianę swoich zachowań w krótkim czasie.

— Tak długo, jak jesteśmy solidarni, możemy przejść przez każdy kryzys — mówiła dziewczyna.

Thunberg jest zdania, że należy zmienić swoje zachowanie, podejście do kryzysu. Podkreśliła, że nie pierwszy raz mówi o tym, lecz jeśli nie zaczniemy traktować kryzysu jako kryzysu, to niczego nie będziemy w stanie rozwiązać.

 

źródło: o2.pl

Reakcja
1
Przeczytaj również:  Awantura u Moniki Olejnik: "To pani powinna mieć kaca, jeżeli pani tego nie rozumie i wprowadza opinię publiczną w błąd"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Świat

Sprawdź również

Greta Thunberg nową ekspertką od koronawirusa. Wystąpi w panelu dyskusyjnym stacji CNN

Szwedzka aktywistka Greta Thunberg stale zyskuje na popularności. Zwolenniczka ekologii i …