Greta Thunberg podzieliła się na Instagramie zdjęciem, które wywołało w niej wiele emocji. Nastoletnia szwedka przypomniała, że obchodzimy właśnie Międzynarodowy Dzień Lasów, a każdego roku jest wycinanych ponad 10 milionów akrów lasów, których nie można zastąpić sadzonkami.

21 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lasów, który został ustanowiony w 2012 roku przez ONZ. Dla Grety Thunberg to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu możliwe jest podniesienie świadomości na temat ekologii. Święto zakłada promowanie postawy dbania o lasy i przyrodę.

Zobacz również: Czarzasty: Cały urok polega na tym, żeby się szanować, a nie się napiep***ć

Z tej okazji młoda aktywistka opublikowała na swoim profilu na Instagramie zdjęcie wyciętego lasu z gminy Pajala w Szwecji. Greta wspomniała, że każdego roku tracimy 10 mln lasów, co jest zdecydowanie tragiczne dla naszej planety.

— Dzisiaj jest #IntlForestDay. Każdego roku tracimy 10 milionów akrów lasów, w czasie, gdy musimy zmaksymalizować każdy możliwy pochłaniacz dwutlenku węgla. W niektórych miejscach sadzenie drzew jest świetnym rozwiązaniem, ale biorąc pod uwagę nasze czasy, najskuteczniejszym sposobem jest ochrona i odnowienie istniejących lasów — napisała Greta.

Zobacz również: Doustna szczepionka przeciwko COVID-19. Będzie można ją przesłać pocztą

źródło: o2.pl

(Visited 2 764 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj