Strona główna Świat Greta Thunberg apeluje do Siemensa. Chce zaniechania budowy kopalni węgla kamiennego w Australii

Greta Thunberg apeluje do Siemensa. Chce zaniechania budowy kopalni węgla kamiennego w Australii

4 min czytania
0
0
1,017
Greta Thunberg

Greta Thunberg nie ustaje w swojej walce o klimat i ochronę środowiska. Tym razem nastolatka ze Szwecji zaapelowała do niemieckiego koncernu Siemens AGD o wstrzymanie budowy kopalni węgla kamiennego, która ma się znaleźć w Australii.

— W poniedziałek oni (Siemens) ogłoszą swoją decyzję. Proszę, pomóżcie namówić ich do podjęcia jedynej właściwej decyzji — wołała o pomoc na portalu społecznościowym Greta Thunberg.

Siemens już w poniedziałek ogłosi decyzję o swoim zaangażowaniu w rozwój kopalni węgla, która powstanie dzięki indyjskiej firmie Adani Enterprises.

Działaniom tym sprzeciwiła się nastoletnia aktywistka, która nie wyobraża sobie kolejnej, tak poważnej ingerencji w środowisko. Rząd Australii zdecydował się na budowę kopalni węgla w stanie Queensland.

W założeniu będzie ona produkować 8-10 mln ton węgla rocznie. Australia uchodzi za kraj, który jest jednym z największych producentów węgla.
Władze kraju konsekwentnie popierają energetykę węglową, ze względu na korzyści ekonomiczne. Wielu mieszkańcom Australii takie rozwiązania jednak nie pasują. Oskarżają więc rząd o brak działań w sprawie walki z globalnym ociepleniem.

źródło: polsatnews.pl

Reakcja
Przeczytaj również:  Mecz Polska-Izrael: Szczęsny popchnięty przez izraelskiego napastnika. Sędzia nie zareagował
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez marlenap
Załaduj więcej w  Świat

Sprawdź również

Posty Grety Thunberg pisze jej ojciec. Stronę Kamysza prowadzi Izraelczyk. „Człowiek Tuska” – Sokzburaka

Wiadomo już, kto zarządza fanpejdżem Grety Thunberg, Kosiniaka-Kamysza, Janusza Korwin-Mik…