Warto wiedzieć, czym jest gra „niebieski wieloryb”, która może być niezwykle groźna dla dzieci. O co właściwie chodzi?

Gra polega na wypełnianiu nierzadko niebezpiecznych „wyzwań”, które mogą doprowadzić do tragedii.

„Niebieski wieloryb” często niesie ze sobą poważne konsekwencje doprowadzające nawet do okaleczeń i śmierci jej uczestników. Specyficzna gra znalazła swój początek w Rosji (na portalu „VKontakte” w 2016), a nastepnie stała się popularna również w innych krajach. Zrobiło się o niej głośno szczególnie w 2017 roku. Wówczas do aresztu trafił jeden z administratorów, który próbował namówić uczestników do samobójstwa.

Pierwsze zadania zwykle nie należą do najtrudniejszych. Może chodzić o zrobienie zdjęcia w nietypowej sytuacji bądź miejscu. Dopiero później pojawiają się schody i rozmaite niebezpieczne wyzwania takie jak skok z wysokiego miejsca lub wypicie jakiejś substancji. Bywało tak, że uczestnik zaangażowany w zabawę robił sobie przy okazji poważną krzywdę.

Na czym polega fenomen gry „niebieski wieloryb”?

Młodzież jest szczególnie podatna na manipulacje i za wszelką cenę próbuje znaleźć akceptację wśród rówieśników. Niektóre nieśmiałe dzieci walczą w sieci o uznanie innych. Administratorzy gry koncentrują się właśnie na nastolatkach z niską samooceną, którym zależy na aprobacie. Najczęściej w tym przypadku dają o sobie znać braki z domu. Dlatego bardzo ważna jest tutaj rola rodziców oraz opiekunów. W przypadku zauważenia podejrzanej aktywności powinni natychmiast reagować.

Przeczytaj również:  Donald Tusk: To niegodne premiera. Bardzo wstydzę się za Morawieckiego

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Steven Seagal pojechał do Donbasu kręcić film propagandowy

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Miedwiediew zaliczył ogromną wpadkę. Internauci nie mieli dla niego litości

źródło: wikipedia, o2.pl

(Visited 283 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj