propolski.pl: Gen. Skrzypczak o sytuacji na Ukrainie

Gen. Skrzypczak uważa, że Ukraina nie powinna teraz zawierać rozejmu: „W dwa tygodnie rozjadą Rosjan”

Gen. Waldemar Skrzypczak zabrał głos w kwestii aktualnej sytuacji na Ukrainie. Wojskowy jest zdania, by na tym etapie konfliktu Ukraińcy jeszcze nie zawierali rozejmu. Jak ocenił, siły rosyjskie są już wyczerpane i nie będą w stanie dłużej walczyć.

– Czy nie należałoby wykrwawić Rosji do końca i doprowadzić do sytuacji, w której przez kilkadziesiąt lat nie będzie ona w stanie przeprowadzić żadnej kolejnej inwazji? – takie pytanie zadał wojskowemu dziennikarz.

– Oczywiście. To się dzieje. Ukraińcy wykrwawiają armię rosyjską. Nawet jeżeli Putin by chciał zawieszenia broni, Ukraińcy nie powinni się na to zgodzić. Teraz to Ukraińcy będą zdobywali stopniowo przewagę, dzięki temu, że dostają sprzęt z Zachodu, m.in. z Polski – podkreślił gen. Skrzypczak.

Jego zdaniem wojska ukraińskie już niedługo zyskają wyraźną przewagę nad wrogiem, który jest coraz słabszy. Ponadto dodał, że Putin nie będzie miał wystarczająco czasu, by przeorganizować swoją armię.

– Mają nowe jednostki, które się formują, docierają na front i stopniowo Ukraińcy będą zyskiwali nad wojskami rosyjskimi przewagę. Wojska rosyjskie są wykrwawione, nie mają nowych sił. Nie zrobili mobilizacji, w związku z tym armia rosyjska będzie miała coraz mniejsze możliwości, a coraz większe – armia ukraińska. Ukraińcy nie powinni się zgodzić na jakiekolwiek formy pokoju czy zawieszenia broni po to, żeby uniemożliwić Putinowi po pierwsze ogłoszenie zwycięstwa, a po drugie, żeby Putin nie miał czasu na to, żeby swoje siły zreorganizować i na przykład przeprowadzić mobilizację, co prawdopodobnie zrobi po 9 maja, żeby nie psuć dobrego nastroju w czasie świętowania. Przeprowadzi powszechną mobilizację – częściową lub całkowitą – po 9 maja. On musi swoje wojsko uzupełnić, bo jak tego nie zrobi, to armia ukraińska w dwa tygodnie ich rozjedzie tym potencjałem, który odtwarza – tłumaczył wojskowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż. Ukraińcy ocenili Andrzeja Dudę. Co o nim sądzą?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Angelina Jolie przyjechała do Lwowa: „Od początku wojny wspiera Ukrainę” [WIDEO]

źródło: wpolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these