Twitter usunął w środę kilka wpisów prezydenta USA Donalda Trumpa i zablokował jego konto na dwanaście godzin. Dzisiaj Mark Zuckerberg przekazał, że blokada na Facebooku i Instagramie zostanie przedłużona na czas nieokreślony.

Chodzi o nagranie skierowane do zwolenników prezydenta zawierające wypowiedź, w której Trump wzywa do rozejścia się spod waszyngtońskiego Kapitolu. Prezydent USA mówił również o „skradzionych wyborach”.

— Uważamy, że umożliwienie prezydentowi Trumpowi korzystania z usług naszych portali w tym czasie to zbyt duże ryzyko — napisał CEO Facebooka.

Zobacz również: Obostrzenia będą przedłużone? Rzecznik rządu: Nie można wykluczyć ich rozszerzenia

Zuckerberg wyjaśnił, że przez ostatnie lata Trump korzystał z platformy społecznościowej bez żadnych zarzutów. Sytuacja uległa jednak pewnym zmianom: — W ciągu ostatnich kilku lat pozwoliliśmy prezydentowi Trumpowi korzystać z naszej platformy zgodnie z naszymi zasadami, czasem usuwając treści lub oznaczając jego wpisy, gdy naruszają zasady. Zrobiliśmy to, ponieważ uważamy, że społeczeństwo ma prawo do jak najszerszego dostępu do opinii politycznej, nawet kontrowersyjnej. Ale obecny kontekst jest zasadniczo inny i polega na użyciu naszej platformy do podżegania gwałtownego powstania wobec demokratycznie wybranego rządu — tłumaczył Zuckerberg.

The shocking events of the last 24 hours clearly demonstrate that President Donald Trump intends to use his remaining…

Opublikowany przez Marka Zuckerboga Czwartek, 7 stycznia 2021

źródło: niezalezna.pl

(Visited 247 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  To nie GTA! Nagi facet wyskoczył z krzaków z maczetą, ukradł ubrania i odjechał samochodem [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj