Dziennikarz telewizji Sky News Alan Jones uważa, że młodzież protestująca w strajkach klimatycznych powinna zastanowić się nad swoim postępowaniem.

Od 2018 roku młodzież zainspirowana działaniami Grety Thunberg organizuje w wielu państwach strajki klimatyczne. Zdaniem Alana Jonesa ich postępowanie jest pełne hipokryzji.

Czytaj także: Kandydat Demokratów Joe Biden w ostrych słowach o Polsce. Odpowiedziało mu MSZ

Jesteście pierwszym pokoleniem, które zażądało klimatyzacji w każdej klasie. Wszystkie wasze lekcje odbywają się przy komputerze. W każdym pokoju jest telewizor. Spędzacie cały dzień, korzystając ze środków elektronicznych. Zamiast chodzić pieszo do szkoły, jeździcie wszystkimi środkami transportu. Jesteście największymi konsumentami dóbr w całej dotychczasowej historii świata. Ciągle kupujecie najdroższe ubrania, aby być „modnymi”. Wasz protest ogłaszany jest za pomocą środków cyfrowych i elektronicznych — oświadczył dziennikarz.

— Zanim więc zaprotestujecie: wyłączcie klimatyzację, idźcie do szkoły pieszo, wyłączcie telefony i poczytajcie książkę, zróbcie kanapkę i obiadek domu zamiast kupować gotowe jedzenie w fast foodach — zasugerował Jones.

Czytaj także: Tajemnicze spotkanie Szydło z prezydentem. „Pojawił się chytry plan”

— Niestety nic z tego się nie wydarzy, ponieważ jesteście samolubni, słabo wykształceni i manipulowani przez ludzi, którzy was wykorzystują mówiąc wam, że macie szlachetny cel, bawiąc się w najbardziej szalonym zachodnim luksusie. Obudźcie się, dorośnijcie i zamknijcie się — zaapelował dziennikarz.

Źródło: DoRzeczy

(Visited 640 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj