Donald Tusk niedawno ogłosił, że nie wystartuje w polskich wyborach prezydenckich. Były premier nie narzeka jednak na brak sukcesów, wręcz przeciwnie. Jego kariera nadal się rozwija poza granicami naszego kraju.

Donald Tusk właśnie został wybrany szefem Europejskiej Partii Ludowej. EPL skupia przede wszystkim partie proeuropejskie, chadeckie, ludowe, demokratyczne oraz konserwatywno-liberalne. Należą do niej 84 ugrupowania aż z 43 europejskich krajów, w tym Platforma Obywatelska oraz Polskie Stronnictwo Ludowe.

Były premier cieszy się dużym zainteresowaniem wśród europejskich elit. Otrzymał bowiem poparcie 491 delegatów. Przeciwko jego prezydenturze oddano 37 głosów. W efekcie Tusk otrzymał poparcie na poziomie 93 proc. Polak nie miał żadnych konkurentów, dlatego praktycznie od początku było jasne, że obejmie to stanowisko.

— Stańmy razem na tym najważniejszym polu politycznej bitwy, przeciwstawiając się nieodpowiedzialnym populistom, będąc partią odpowiedzialną i popularną. Po pięciu latach mam dość bycia głównym europejskim biurokratą. Jestem gotowy do walki, mam nadzieję, że wy też — przemawiał były premier po ogłoszeniu decyzji.

Nowe ustalenie zapadło podczas kongresu EPL w Zagrzebiu.

Przeczytaj również:  „Ja chcę wygrać te wybory. To jest ten moment”. Tusk zaapelował do Hołowni

 źródło: wiadomosci.onet.pl, facebook.com

(Visited 44 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj