Amerykańskie media, powołując się na dane wywiadu, donoszą, że przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un jest w krytycznym stanie. 36-letni polityk przebył operację serca z powodu otyłości i nadmiernego palenia.

Niektóre doniesienia są bardzo pesymistyczne i mówią nawet o śmierci mózgu. 12 kwietnia Kim Dzong Un poddał się operacji serca. To właśnie ten zabieg zdaniem amerykańskich mediów przyczynił się do dramatycznego pogorszenia stanu zdrowia przywódcy Korei Północnej.

Informacje o fatalnych wynikach polityka mają pochodzić ze źródeł wywiadowczych. Przedstawiciele rządu Korei Północnej jednak nie potwierdzają tych doniesień.

CNN podało wiele szczegółów, które przemawiają za tym, że mężczyzna jest w stanie krytycznym. Nad stanem zdrowia koreańskiego przywódcy zaczęto debatować jeszcze 15 kwietnia.

To właśnie wtedy nie pojawił się on na obchodach urodzin swojego dziadka. Dzięki działaniom wywiadowczym ustalono, że polityk 12 kwietnia przeszedł poważną operację.

Kim Dzong Un urodził się 8 stycznia 1984 roku w Pjongjangu. Jest trzecim synem Kim Dzong Ila. Przejął władzę w Korei Północnej po śmierci ojca w 2011 roku.

źródło: polskatimes.pl

(Visited 423 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj