Miliarder Bill Gates postanowił podzielić się z internautami szczerym wyznaniem. Powiedział, co było jego największym błędem, którego po dziś dzień nie może sobie darować.

Jeden z najbogatszych ludzi świata Bill Gates opowiedział o swojej największej porażce w historii. Wyjaśnił, że był to rozwój rynku telefonicznego.

Gates przyznał, że oddanie pola Apple czy Google było największym błędem, jaki mógł tylko popełnić. Gdyby nie jego brak rozwagi, w dzisiejszym świecie nie dominowałyby iPhone oraz telefony z Androidem.

— Moje błędne decyzje sprawiły, że mobilny system operacyjny Microsoftu nie jest tym, czym obecnie jest Android — głównym przeciwnikiem iOS’a firmy Apple — powiedział podczas ostatniej konferencji.

Zobacz również: Oglądał TVP INFO przez kilkanaście godzin dziennie. W końcu telewizor nie wytrzymał

Miliarder podkreślił, że Microsoft nie brakowało zupełnie niczego do odniesienia wielkiego sukcesu. Microsoft początkowo zdominował rynek smartfonów dzięki urządzeniom z systemem Windows Mobile.

Gdy w 2007 roku na rynek wypuszczono iPhone’a oraz telefony z systemem operacyjnym Google Android, w roku 2008 Microsoft znalazł się w bardzo trudnym położeniu.

Zobacz również: Odnaleziono ciało Jana Lityńskiego. Opozycjonista utonął, ratując psa

I chociaż w 2010 roku zaprezentował telefony z systemem Windows Phone OS, to nie były one w stanie podbić rynku amerykańskiego.

— W świecie oprogramowania są takie rynki, których zawojowanie jest kluczowe; zwycięzca bierze wszystko. Niczego nam nie brakowało, żeby wygrać walkę na polu smartfonów. A jednak złe decyzje doprowadziły do tego, że nam się nie udało — powiedział Gates.

Źródło: NCzas.com

(Visited 922 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Kidawa-Błońska straszy w Londynie Polexitem. Dziennikarz przypomniał jej wypowiedź sprzed lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here