Donald Tusk w najnowszym rankingu zaufania zajął odległe miejsce. Sondaż „Puls Opinii” zrealizowany przez agencję Opinia24 dla radia RMF FM wskazuje, że przed byłym premierem jeszcze mnóstwo pracy, jeżeli chce wejść do ścisłej czołówki polityków, w których Polacy pokładają nadzieję i pieniądze.

W rankingu zaufania do polityków Tusk uplasował się dopiero na piątym miejscu. Na pierwszym miejscu znalazł się prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 31 proc. badanych. Kolejne pozycje zajęli Szymon Hołownia, Rafał Trzaskowski i Mateusz Morawiecki.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej uzyskał 25 procent w rankingu ufności. Jest to raptem o trzy procent więcej niż dla prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, którego poparcie w rankingu wyniosło 22 procent.

Polacy zapytani zostali również o to, których polityków darzą najmniejszym zaufaniem. W rankingu pierwsze miejsce zajął Jarosław Kaczyński z wynikiem 68 procent. Na następnym znalazł się szef rządu Mateusz Morawiecki, a na trzecim… Robert Biedroń. W niechlubnym rankingu nieufności Donald Tusk zajął piąte miejsce z wynikiem 57 procent.

Najniższy wskaźnik nieufności (44 procent) przypadł Szymonowi Hołowni.

Przeczytaj również: Kolejny incydent. Tusk rozhisteryzowany: „Rzuciła się w moją stronę z pięściami”

Przeczytaj również: Brytyjskie media zszokowane reklamą piwa Sławomira Mentzena: „Za to go uwielbiam. Krzyk lewactwa…

źródło: RMF FM
źródło: RMF FM

źródło: Tysol

(Visited 9 137 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Szymon Hołownia rezygnuje z prowadzenia "Mam talent". "Pamiętaj, stoi obok Ciebie ambasador Jamajki"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here