Białoruś od trzech tygodni zmaga się z falą protestów opozycji. Podczas zamieszek dochodzi do licznych aresztowań, a także użycia środków przymusu bezpośredniego, egzekwowanego niekiedy bardzo brutalnymi metodami. Jedno z takich zdarzeń zarejestrowano 10 sierpnia przy ul. Kalwaryjskiej w Mińsku.

Białoruś pogrążona jest w atmosferze walki z rządem Aleksandra Łukaszenki. Krajem targają niepokoje, a w miastach nieustannie organizowane są manifestacje. Na jednej z nich postrzelona została dziennikarka Natalia Łubnieuska.

— Jeden z żołnierzy zatrzymał się 10 metrów od grupy dziennikarzy w niebieskich kamizelkach „Press” i wycelował ze strzelby w Natalię — donosi portal Nasza Niwa.

Redakcja zwraca uwagę na autentyczność nagrania, na którym widać jak białoruski żołnierz z premedytacją celuje w Łubnieuską, a następnie pociąga za spust. Natalla Łubnieuska od 10 sierpnia przebywa w szpitalu.

— Przeszła już jedną operację, możliwe, że będzie potrzebna następna. Nie wiadomo, ile czasu będzie musiała spędzić w szpitalu — czytamy w komunikacie portalu.

Przeczytaj również: Patryk Vega ze łzami w oczach. Skarbówka zarekwirowała mu nowy model lamborghini. W tle fałszerstwo

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 602 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Scheuring-Wielgus straciła panowanie: "Nie brzydzi się pan? Niech pan tu przyjdzie i powie!"